Dr. Dt. Burak Aksu

Yardıma mı ihtiyacınız var?

      Dr. Burak AKSU, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ortodonti uzmanlık eğitimine başladı.

     2001 yılında İ.Ü. Ortodonti Anabilim Dalına öğretim görevlisi olarak atandı. Uzmanlık eğitimi ve sonrasında çok sayıda yerli ve yabancı kongre ve eğitime izleyici ve katkı sunucu olarak katıldı. 2006 yılında ‘Farklı Braket-Kompozit Kaide Bağlantı Yöntemlerinin, Lingual Braket Tutuculuğuna Olan Etkilerinin İn Vitro Olarak İncelenmesi ‘ isimli doktora tezi ile Ortodontide Bilim Doktoru ve Ortodonti Uzmanı ünvanı aldı.

   Dr. Dt. Burak AKSU,   2006 yılında İstanbul üniversitesindeki görevinden ayrıldıktan sonra askerlik hizmetini Gümüşsuyu Asker Hastanesi Ortodonti bölümünde tamamladı. 2009 yılında ilk multidisipliner Ortodonti Kliniği olan Özel Çapa Ortodonti Kliniği‘nin kuruluşunda yer aldı ve halen bu kurumda ve Ataşehir kliniğinde çalışmaktadır.  Özel ilgi alanları şeffaf plak tedavisi ve ortognatik cerrahidir.

     Multidisipliner anlayışla diş hekimliği alanındaki tüm tedavilerin çağın gerekliliklerine uygun olarak uygulandığı kliniğinde, başta ortodonti, ortognatik cerrahi olmak üzere tüm restoratif, protetik ve implant tedavileri yapılmaktadır.

Dr. Dt. Burak AKSUTürk Ortodonti Derneği, TDB, AOD gibi mesleki kuruluşlara üyedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız:

www.burakaksuortodonti.com

instagram.com/burakaksuortodonti

Doktora Sor