Dr. Tolga Pekperdahcı

Dr. Tolga Pekperdahcı

Yardıma mı ihtiyacınız var?

1976 yılında Ankara’da doğan Diş Hekimi Tolga Pekperdahcı ilköğrenimini Hamdullah Suphi İlköğretim Okulunda; orta öğrenimini TED Ankara kolejinde tamamlamıştır.
Konya Selçuk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Protez Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladı. Bir sonraki yıl bu bölümden ayrılarak 2002 yılında Ankara Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladı. ‘Self Adeziv Rezin Simanlar İle Konvansiyonel Rezin Simanların In Vitro Karşılaştırılması’ isimli doktora tezi ile ‘Protetik Diş Tedavisinde Bilim Doktoru’ ünvanı aldı.
Askerlik görevini Merzifon Askeri Hastanesinde yedek subay olarak tamamlamıştır. Birçok yurtiçi ve yurtdışı kongre ve eğitim çalışmalarına katılmış yurtiçi ve yurtdışı dergilerde çalışmaları yayınlanmıştır. Konya, Ankara ve İstanbul’da özel kliniklerde kurucu hekimlik yaptıktan sonra 2020 yılında Protez Uzmanı olarak ADC Ataşehir Kliniğini kurmuştur.
Dr Tolga Pekperdahcı evli ve iki çocuk babasıdır.
İstanbul Dişhekimleri Odası, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPİD) ve Estetik Diş Akademisi Derneği (EDAD) üyesidir.

Doktora Sor