Estetik beklentilerin artması ve hayat kalitesindeki artış, beraberinde erişkin ortodontisine olan talebi getirmiştir. Artık 40-50’li yaşlar genç olarak kabul edilmekte ve güzel bir gülüşün yaşamımıza katkıları herkes tarafından kabul edilmektedir. Dişlerin  ve çene kemiğinin sağlıklı olduğu her yaşta ortodontik tedavi yapılabilmektedir.

 

 

       Günümüze kadar çapraşık dişleri olan kişilere en sık uygulanan tedavi şekli, dişlerin aşındırılması ve kaplamalar yapılmasıydı. Bu tedavi şeklinde, dişler geri dönülemez bir şekilde küçültülmekte ve bazı durumlarda dişlerin çekilmesi gerekmekteydi. Diş telleri sayesinde kendi dişlerimizle, doğal bir tedavi şekliyle estetik bir görünüm sağlanır ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Erişkin kişilerde genellikle şeffaf diş telleri kullanılsa da son zamanlarda şeffaf plak denen ve kişi tarafından, orthero ya da invisalign adıyla bilinen tedavi şekli de oldukça yaygınlaşmıştır.

       Estetik beklentisi çok yüksek olan kişilerde, dişlerin iç tarafından takılan lingual diş telleri de kullanılabilir. Tüm bu teknolojik ve tıbbi gelişmeler sayesinde erişkin hastalarımız güvenle ve kolaylıkla ortodontik tedavi görmekte ve güzel dişlere kavuşmaktadır.